Olejek babassu i jego niezwykłe właściwości.

olejek-do-włosów.jpgOlejek babassu pozyskiwany jest z nasion egzotycznej palmy, która rośnie w Ameryce Południowej. Do rozłupania orzechów, w których są wspomniane nasiona, używa się specjalnego młoteczka. Olejek tłoczony jest na zimno, a gotowa ciesz nie jest poddawana procesowi rafinacji. Produkt występuje pod postacią masła, ma biały kolor i zapach charakterystyczny dla owoców palmy. Powyżej 30°C staje się przezroczystym olejkiem, natomiast poniżej tej temperatury tężeje.

Olejek babassu wykorzystywany jest w pielęgnacji przesuszonej skóry twarzy i ciała oraz zniszczonych włosów. Kosmetyk posiada właściwości nawilżające i natłuszczające, ochronne i regeneracyjne. Tworzy wokół włosów barierę zabezpieczającą przed promieniowaniem słonecznym, zanieczyszczeniami i innymi szkodliwymi czynnikami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. Chroni także przed niektórymi składnikami szamponów, farb oraz innych kosmetyków myjących i koloryzujących. Może być wykorzystywany jako produkt termoochronny podczas zabiegów fryzjerskich (prostowanie, robienie loczków, suszenie).

Olejek babassu ma również inne zastosowania. Nałożony na wilgotne włosy ułatwia rozczesywanie i przyspiesza suszenie. Zaaplikowany na włosy suche w formie maseczki do spłukiwania zapewni nawilżenie i wygładzenie. Dodatkowo odżywi skórę głowy i pozwoli uporać się z nadmierną ilością sebum lub łupieżem. Olejek babassu zregeneruje także rozdwojone końcówki i zabezpieczy je przed uszkodzeniami mechanicznymi lub chemicznymi. Co więcej, ujarzmi niesforne pasemka i ułatwi modelowanie fryzury. Włosy wysokoporowate będą bardziej podatne na stylizację, a szczotkowanie stanie się łatwiejsze. Kosmetyk daje pasemkom także nabłyszczenie i ładny wygląd.

najlepsze produkty z maslem bassu

Jak powinno nakładać się olejek babassu? Temperatura topnienia olejku zbliżona do temperatury ciała ułatwia aplikację oraz przyspiesza wchłanialność w skórę i włosy. Przed nałożeniem produkt należy ogrzać w dłoniach, aby stał się bardziej plastyczny. Kosmetyk można nanosić zarówno na suche, jak i mokre włosy. Doskonale nadaje się jako dodatek do kosmetyków, których używamy do codziennej pielęgnacji skóry głowy i włosów. Z zastosowaniem produktu wykonać można również maseczkę do spłukiwania.

Olejek babassu polecany jest także do pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Posiada właściwości wygładzające, regeneracyjne i łagodzące. Stymuluje odnowę komórkową, wygładza zmarszczki, przeciwdziała powstawaniu suchych skórek. Dodatkowo rozjaśnia przebarwienia, może być pomocny w walce z cellulitem i rozstępami. Olejek babassu przyda się także podczas masażu ciała.